Novinky a oznámení

17.6.2013
Ve dnech 27. – 29. srpna 2013 se na VŠCHT Praha uskuteční 27. LETNÍ ŠKOLA pro středoškolské profesory chemie, biologie a biochemie a jejich nadané studenty – CHEMIE PRO ŽIVOT. Pro účastníky máme připravena dvě témata: Logické řízení zásobního tanku (Ing. Vovsík) a Programování modelu mobilního robotu (Ing. Mareš).
13.5.2013
Uskutečnil se workshop se studenty pražského Gymnázia Omská pod vedením Ing. Martina Šimůnka, Ph.D., kde si studenti vyzkoušeli logické řízení fyzikálního modelu nádrže pomocí PLC (Ing. Vovsík) a programování mobilního robotu (Ing. Mareš).
4.2.2013
Laboratoř navštívili studenti pražského Gymnázia Omská pod vedením Ing. Martina Šimůnka, Ph.D. a sledovali řízení bioprocesu v laboratorním bioreaktoru s odborným výkladem.
1.1.2013
Zahájili jsme řešení projektu TAČR č.TA03010165 ve spolupráci s průmyslovým partnerem a dalšími v oblasti řízení procesu výroby antibiotik.
17.1.2012
Dne 27. ledna 2012 se na VŠCHT Praha koná DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Navštivte nás u stánku ÚPŘT v 1. patře budovy A nebo v naší laboratoři AL02 (nalevo od schodů), kde budete moci vidět bioproces naživo!
7.11.2011
Dne 25. listopadu 2011 se na VŠCHT Praha koná STUDENTSKÁ VĚDECKÁ KONFERENCE. V sekci „Inženýrská informatika, zpracování obrazů a řízení procesů“ pořádané v ÚPŘT se jí také zúčastní několik studentů pod vedením členů naší výzkumné skupiny.
2.11.2011
Ve dnech 25. a 26. listopadu 2011 se na VŠCHT Praha koná DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Navštivte nás u stánku ÚPŘT v 1. patře budovy A, nalevo od schodů. Již dnes se můžete podívat na fotografie z minulého Dne otevřených dveří.
3.10.2011
Od října letošního roku se zapojil do práce nový člen skupiny – externí doktorand Ing. Ondřej Hudeček, který posílí skupinu v oblasti fyziologie a metabolismu mikroorganismů.
3.10.2011
Ing. Hrnčiřík prezentoval výsledky práce skupiny na kongresu European Biotechnology Congress v Istanbulu (Turecko) konaném 28. září – 1. října 2011.
2.9.2011
Podali jsme návrh projektu „Zvýšení efektivity biotechnologické výroby antibiotik“ do 2. veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje ALFA vyhlášeného Technologickou agenturou ČR.
23.4.2011
Stali jsme se členy výzkumného konsorcia pro optimalizaci fermentačních procesů užívaných při výrobě léčiv, které je tvořeno výzkumnými skupinami Project Eleven (Katedra řídicí techniky FEL ČVUT, vedoucí Ing. Lukáš Ferkl, Ph.D.), výzkumná skupina prof. S. Čelikovského (Ústav teorie informace a automatizace AV ČR), naší výzkumnou skupinou Laboratoř řízení bioprocesů na VŠCHT Praha a podniky Energocentrum Plus, s.r.o. a VUAB Pharma a.s.
18.2.2011
Byl publikován software Grafické uživatelské rozhraní pro vizuální analýzu stavů fermentačních procesů.
21.1.2011
Dne 21. ledna 2011 (pátek) se na VŠCHT Praha koná DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.
Navštivte nás u stánku ÚPŘT v 1. patře budovy A, nalevo od schodů. Rádi vás při této příležitosti provedeme naší laboratoří a ukážeme možnosti vaší případné účasti na výzkumu.
14.1.2011
Od 15 hodin 14. ledna 2011 (pátek) je v souvislosti s ukončením řešení grantového projektu EU Bioproduction pořádáno neformální novoroční setkání všech, kdo nějakým způsobem přispěli k jeho zdárnému průběhu. Současně mezi námi rádi přivítáme i všechny, kdo s námi táhli výzkumnou káru v minulých projektech.
8.11.2010
Ve dnech 19. a 20. listopadu 2010 (pátek a sobota) se na VŠCHT Praha konají DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.
19.3.2010
Ing. Černý a Ing. Mareš se zúčastnili odborného semináře MODELLING, ESTIMATION AND CONTROL OF BIOSYSTEMS, pořádaného na Université catolique v belgickém Louvain-la-Neuve 15.3. – 17.3.2010.
18.3.2010
Příspěvek A New On-Line Indicator of Biopolymer Content in Bacterial Cultures byl přijat k prezentaci na konferenci 11th IFAC Symposium on Computer Applications in Biotechnology, která se bude konat v Leuven 7. – 9. července 2010.

Záhlaví stránky

Laboratoř řízení bioprocesů

Logo VŠCHT Praha - stylizovaná kádinka na červeném pozadí – VYSOKÁ ŠKOLA CHEMICKO-TECHNOLOGICKÁ V PRAZE

Logo ÚPŘT – modrý šestiúhelník s červeným artefaktem uvnitř – ÚSTAV POČÍTAČOVÉ A ŘÍDICÍ TECHNIKY